Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Газорізальник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією газорізальника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: причини виникнення теплових деформацій під час газового різання та заходи щодо їх зменшення, вплив процесів газового та повітряно-плазмового різання на властивості металів; правила різання металів під водою.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує кисневе та повітряно-плазмове різання особливо складних деталей з різних сталей та кольорових металів і сплавів за розміткою вручну з обробленням кромок під зварювання, у тому числі із застосуванням спеціальних флюсів на переносних та стаціонарних машинах з фотоелектронним та програмним керуванням за картами розкрою. Виконує кисневе різання металів під водою.

Приклади робіт
Дена кульові та сферичні - вирізання косих отворів без наступного механічного оброблення. Деталі з листової сталі товщиною понад 1000 мм - вирізання вручну за розміткою та обробленням кромок під зварювання. Конструкції відповідальні з титану та його сплавів - різання. Метал листовий - повітряно-плазмове різання. Прокат стальної болванки з легованих сталей - фігурне різання із застосуванням спеціальних флюсів. Розкати з кольорових металів - повітряно-плазмове різання. Трубопроводи - повітряно-плазмове різання.