Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Газорізальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією газорізальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову кисневих та плазмово-дугових машин з фотоелектричним та програмним керуванням та масштабно-дистанційним пристроєм; процес кисневого та плазмово-дугового різання легованих сталей; правила різання легованих сталей з підігріванням.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує кисневе та повітряно-плазмове прямолінійне та фігурне різання складних деталей з різних сталей, кольорових металів та сплавів за розміткою вручну на переносних та стаціонарних кисневих та плазмово-дугових машинах з фотоелементами та програмним керуванням. Виконує кисневе різання вручну та різання бензорізальними та гасорізальними апаратами різних сталей, кольорових металів та сплавів з обробленням кромки. Виконує киснево-флюсове різання деталей з високохромистих та хромонікелевих сталей та чавуну. Виконує газове різання суднових об'єктів на плаву.

Приклади робіт
Апаратура нафтохімічна: резервуари, сепаратори, посудини тощо - вирізання отворів зі скосом кромок. Брикети - різання. Деталі з листової сталі товщиною понад 60 мм - вирізання вручну за розміткою. Деталі з листової сталі товщиною від 40 до 100 мм - вирізання вручну за розміткою та обробленням кромок під зварювання. Деталі з листової нержавіючої сталі, алюмінієвих або мідних сплавів - різання зі скосом кромок. Деталі складні фігурні з листової вуглецевої та легованої сталі - різання на горизонтальній машині за кресленням із застосуванням фотопроекційного способу розмічання або роликового поводка при одночасній роботі найбільшої кількості різаків. Деталі складної конфігурації з листової сталі з обробленням кромок під зварювання - різання. Конструкція доменних печей: кожухи, повітронагрівачі, газопроводи - різання зі скосом кромок. Конструкції відповідальні - поверхневе різання дефектів з підготовкою кромок під зварювання. Листи зігнуті з одностороннім обробленням кромок - різання. Обшивка та набирання під час складання корпуса з об'ємних секцій - різання вручну за розміткою. Труби - різання зі скосом кромки. Штевні, кермові рами - різання.