Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Ремонтник штучних споруд 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ремонтника штучних споруд 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: норми утримання і способи огляду штучних споруд і верхньої будови колії; способи знаходження щілин у металевих частинах мостів; правила ремонту прогонових будов штучних споруд із заміною пошкоджених вузлів; правила виготовлення і збирання вузлів; способи збирання арматурних сіток і каркасів; вимоги до якості мастик, емульсій, асфальтових сумішей і в'яжучих матеріалів; правила улаштування і ремонт покриттів, способи ремонту кладки опор і монтажу збірних бетонних і залізобетонних поверхонь штучних споруд; будову риштувань і шпальних кліток; види фільтрів і мостіння, способи їх будови; типи укріплюючих плит і способи їх укладання; типи і будову установок для цементації і нанесення набризку бетону.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує прогонові будови штучних споруд крім арочних, балочних, розвідних і висячих мостів з будь-яких матеріалів. Замінює елементи і вузли прогонових будов. Виконує слюсарні, клепальні, теслярські і бетонні роботи з застосуванням риштувань, люльок та інших допоміжних і страхувальних пристроїв. Виготовляє елементи штучних споруд і складає їх у вузли. Улаштовує і ремонтує перильні огорожі на прогонових будовах і опорах. Установлює арматуру з окремих стержнів, анкерних болтів, закладних деталей. Виконує складання і монтаж арматурних сіток і плоских каркасів. Конопатить і заливає шви у збірних залізобетонних конструкціях. Розшиває шви раніше викладеної кладки. Ремонтує залізобетонні і металеві східці на пішохідних мостах і шляхопроводах. Виготовляє залізобетонні деталі укріплень, лотків і огорож. Профілює і оброблює асфальтобетонні покриття. Ремонтує регуляційні і захисні споруди. Установлює опалубки, риштування і шпальні кліті. Підвішує і знімає люльки. Складає риштування і шпальні кліті. Улаштовує, ремонтує і розбирає збірні залізобетонні оглядові колодязі підкюветних та закюветних дренажів та зливної каналізації. Улаштовує, ремонтує та розбирає водовідвідні залізобетонні лотки. Свердлить отвори в елементах металевих будівель штучних споруд із застосуванням риштувань, люльок та інших допоміжних пристроїв. Фарбує елементи металевих прогонових будівель, оглядових пристроїв та перил з застосуванням риштувань, люльок та інших допоміжних та страхувальних пристроїв. Здійснює демонтаж контррейок, контркутників, охоронних кутників та охоронних брусів із застосуванням електроінструменту. Виконує одиночну заміну мостових брусів.