Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Формувальник машинного формування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією формувальника машинного формування 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію формувальних машин різних типів; способи виготовлення форм для особливо складних тонкостінних та відповідальних відливок на формувальних машинах; спосіб визначення якості формувальних матеріалів за їх зовнішнім виглядом; режими роботи формувальних машин; розрахунок ливникової системи; вимоги до оброблення та складання форм для особливо складних тонкостінних та відповідальних відливок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє форми для особливо складних відливок на формувальних машинах вантажопідйомністю понад 1200 кг. Обробляє та складає форми для особливо складних, тонкостінних та відповідальних відливок. Обробляє напівформи, що мають перехресні, криволінійні або прямі поверхні з великою кількістю заглиблень та виступів, які різко ускладнюють оброблення форм та потребують групового прошпилювання в важкодоступних місцях. Виготовляє складні та великі форми здвоєним піскометом. Установлює стрижні з перевіркою за допомогою складних шаблонів з декількома приміряннями. Складає форми складної конфігурації, які вимагають особливо ретельної перевірки.

Приклади робіт
Баки радіаторів - машинне формування та складання форм. Блоки циліндрів двигунів внутрішнього згоряння - складання форм. Виливниці - формування здвоєним піскометом. Відливки суднової арматури складні - машинне формування. Головки блоку циліндрів тракторних та автомобільних двигунів - складання форм. Головки циліндрів двигунів повітряного охолодження - складання форм. Конуси трансмісій - машинне формування. Корпуси двосідельні, контурні, корпуси серводвигунів, бугелі котельної арматури спеціального призначення з вуглецевих та високолегованих сталей - машинне формування. Котли опалювальні - машинне формування. Маточини передніх коліс автомашин - машинне формування. Підшипники упорні та опорні лінії гребного валу - машинне формування та складання форм. Поперечини, комінгси, які мають понад 10 стрижнів, - машинне формування. Станини, корпуси передніх бабок металорізальних верстатів - машинне формування