Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Формувальник ручного формування 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією формувальника ручного формування 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи виготовлення різних форм за моделями, шаблонами, взірцями та каркасом для особливо складних та відповідальних відливок; розрахунок найбільш раціональних ливникових систем.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Формує вручну особливо складні, відповідальні та великі форми в одиночному виробництві для відливок з різних металів в зібраних опоках та в ґрунті (в цегляній кладці) за моделями та шаблонами, зі складними стрижнями. Обробляє та складає форми для великих багатотільних, тонкостінних та інших особливо складних деталей, які вимагають високої точності і чистоти відливки, з великою кількістю стрижнів, які перехрещуються, на спеціальному кріпленні. Обробляє та складає особливо відповідальні та великі форми для відливки, яка підлягає гідравлічним випробуванням під великим тиском, та форми для особливо складних, дослідних та експериментальних відливок.

Приклади робіт
Виготовлення форм: Архітрави з масою понад 50 т. Ахтерштевні і кронштейни суднові. Балки п'ятові прокатних станів. Блоки циліндрів суднових дизелів. Боковини литих візків. Гвинти гребні з діаметром понад 2000 мм. Камери спіральні турбін. Конуси та воронки великі засипних апаратів доменних печей. Корпуси турбін довжиною понад 1500 мм. Напівкільця для дробарок з масою понад 30 т. Планшайби карусельних верстатів з двох половин. Рами фундаментні двигунів. Станини пресів з масою понад 50 т. Станини робочих клітей прокатних станів. Траверси пресів. Турбонасоси великої потужності. Циліндри конденсаторів для турбін потужністю понад 100 000 кВт. Цапфи сталерозливальних ковшів. Шестірні та колеса зубчасті, з литим зубом, багатодискові з діаметром понад 2000 мм.