Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту металоконструкцій метрополітену 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту металоконструкцій метрополітену 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і призначення металоконструкцій шлюзових та інших типів, крім затворів з пневмогідравлічними прискорювачами; технологічну послідовність монтажу, демонтажу, ремонту і ревізії механізмів та електрообладнання, допуски і посадки та позначення їх на кресленнях та схемах електричного обладнання; будову захисту і автоматики; конструкції реле різних систем; правила керування затворами всіх типів розташування металоконструкцій на дільниці, яка обслуговується.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує, ремонтує, керує та утримує в справному стані станційні, тунельні та вестибюльні затвори шлюзового та інших типів, крім затворів з пневмогідравлічними прискорювачами. Практично навчає керуванню затворами і спостерігає за діями залучених працівників інших служб при одночасному закриванні та відкриванні ними чотирьох або п'яти тунельних, станційних та вестибюльних затворів під час їх комплексних випробувань. Усуває несправності у затворах під час комплексних випробувань до початку руху поїздів. Збирає черв'ячні редуктори, трансмісії, герметизації та гідравлічні домкрати. Проводить гідравлічне випробування вузлів механізмів, які складаються, під тиском вище 100 атм. Ремонтує асинхронні електродвигуни та реле різних систем. Ремонтує і регулює пускову і захисну апаратуру. Здійснює слюсарне оброблення та підганяння деталей та вузлів по 7-10 квалітетах (2-3 класах точності).