Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Формувальник машинного формування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією формувальника машинного формування 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та кінематичну схему формувальних машин різних типів; способи виготовлення форм для складних відливок на формувальних машинах великої вантажопідйомності та особливо складних, тонкостінних та відповідальних відливок на машинах середньої вантажопідйомності; правила визначення якості формувальних матеріалів за допомогою контрольних приладів; режими роботи формувальних машин великої вантажопідйомності; способи кріплення та вентиляції форм для особливо складних тонкостінних та відповідальних відливок; вимоги до оброблення та складання форм для складних та тонкостінних відливок; основні ливарні властивості металу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє форми для складних відливок на формувальних машинах вантажопідйомністю понад 750 до 1200 кг, форми особливо складних тонкостінних та відповідальних відливок на машинах вантажопідйомністю понад 300 кг. Готує до набивання та набиває форми на формувальних машинах різної вантажопідйомності для відливок будь-якої складності. Обробляє та складає форми для складних та тонкостінних відливок. Установлює стрижні з перевіркою за допомогою складних шаблонів. Виготовляє складні та великі форми за допомогою піскомета. Виявляє причини неполадок в роботі формувальних машин та бере участь в їх усуненні. Стежить за станом модельно-опокової оснастки.

Приклади робіт
Барабани гальмові - складання форм. Блоки циліндрів двигунів внутрішнього згоряння - машинне формування. Гвинти гребні - машинне формування. Відливки суднової арматури середньої складності - машинне формування. Вставки поршневі, поршні та гільзи дизеля тепловоза - складання форм та машинне формування. Головки блоку циліндрів тракторних та автомобільних двигунів - машинне формування. Головки циліндрів моторів повітряного охолодження - машинне формування. Ланки гусениць тракторів - машинне формування. Маточини задніх коліс автомашин - складання форм. Картери коробок передач - складання форм. Ковші екскаваторів - складання форм. Коробки передач, фартухи каретки, задні бабки металорізальних верстатів - машинне формування. Корпуси автозчепів та інжекторів - машинне формування. Корпуси підшипників - машинне формування. Кришки, корпуси та коробки суднової арматури - машинне формування. Кожухи та бугелі суднової арматури - машинне формування. Кронштейни рам та бугелів - машинне формування. Палети агломераційних машин - машинне формування. Поперечини, комінгси, які мають понад 5 до 10 стрижнів, - машинне формування. Радіатори опалювальні - виготовлення, складання. Стакани, тарілки, трійники спеціального призначення з високолегованих сталей - машинне формування. Циліндри пускових двигунів - машинне формування.