Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Газозварник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією газозварника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову газозварювальної апаратури, яку обслуговує; будову зварних швів та способи їх випробування; основні властивості металів, які зварює; правила підготовки деталей та вузлів під зварювання та наплавлення; правила вибору режиму нагрівання металу залежно від його марки, товщини; причини виникнення внутрішніх напруг та деформацій в виробах, які зварює, та заходи їх запобігання; основні технологічні прийоми зварювання та наплавлення деталей зі сталі, кольорових металів та чавуну.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує газове зварювання середньої складності вузлів, деталей та трубопроводів з вуглецевої та конструкційної сталі та простих деталей з кольорових металів та сплавів в усіх просторових положеннях зварного шва, крім стельових. Усуває раковини та тріщини в деталях та вузлах середньої складності наплавленням. Наплавляє твердими сплавами прості деталі. Виконує попереднє та супутнє підігрівання під час зварювання деталей з додержанням заданого режиму.

Приклади робіт
Арматура з олов'яних бронз та латуні кременистої під пробний тиск до 1,6 МПа (15,5 атм) - усунення дефектів наплавленням. Вали колінчасті двигунів та кулачкові вали автомобілів - наплавлення спецсталями дефектних напівоброблених поковок. Глушники - зварювання. Двигуни внутрішнього згоряння (паливна та повітряна система) - зварювання. Деталі автомобілів (горловини маслонагрівача, картер коробки, кришки картера) - усунення дефектів наплавленням. Диски гальмові бронзові - усунення раковин. Кожухи еластичних муфт - зварювання. Кулі газифікаторів латунні (відкриті) - наплавлення. Маточини заднього колеса, задній міст та інші деталі автомобіля - паяння ковкого чавуну. Мости задні автомобілів - усунення раковин у відливках. Облицювання радіатора автомобіля - усунення тріщин. Поплавці регулятора рівня (арматура) - зварювання. Рамки профільні вікна кабіни водія - зварювання. Рами пантографів - зварювання за шаблоном. Резервуари для негорючих рідин та гальмових систем рухомого складу - зварювання. Сальники валів перегородні - наплавлення корпусу та натискної втулки. Труби вентиляційні - зварювання. Труби газовихлопні мідні - зварювання. Труби зв'язані димогарні в котлах та труби пароперегрівачів - зварювання. Труби гальмової магістралі - зварювання. Трубопроводи безнапорні для води (крім магістральних) - зварювання. Трубопроводи зовнішніх та внутрішніх мереж водопостачання та теплофікації - зварювання в цехових умовах.