Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Газозварник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи знань про будову та принцип роботи газозварювальних апаратів, газогенераторів, кисневих та ацетиленових балонів, редукованих приладів та зварювальних пальників, які обслуговує; види зварних швів та з'єднань; підготовку простих виробів до зварювання; типи розділів та позначення зварних швів на кресленнях; правила поводження та основні властивості газів та рідин, які застосовує під час зварювання; причини виникнення дефектів під час зварювання; характеристику газового полум'я, кольору фарбування балонів, будову комунікацій подавання газів до місця споживання та правила приєднання до них.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Прихвачує деталі, вироби з невідповідальних конструкцій в усіх просторових положеннях зварного шва. Готує з'єднання під зварювання та зачищає шви після зварювання. Готує газові балони до роботи. Обслуговує газове зварювання простих деталей, вузлів та конструкцій з вуглецевих сталей в нижньому та вертикальному положенні зварного шва. Наплавляє прості невідповідальні деталі. Усуває раковини та тріщини наплавленням в простих відливках. Підігріває конструкції та деталі під час плавлення.

Приклади робіт
Болти буксові, колончасті та центрові - наплавлення місць спрацювання. Горловини бензобаків автомобілів - паяння. Деталі каркасів бортового тенту - прихвачування та зварювання. Ілюмінатори та кришки - зварювання. Конуси масляних насосів та фільтрів автомобілів - наплавлення раковин у відливках. Кожухи захисні - зварювання. Кришки жолобів підвагонного освітлення - зварювання. Кронштейни кріплення глушника до рами автомобіля - наплавлення тріщин. Кутові листи внутрішнього та зовнішнього обшивання трамваю - зварювання надрізів. Опоки - приварювання вушок. Піддони до верстатів - зварювання. Підсилювачі крил автомобілів - зварювання. Труби приймальні - зварювання запобіжних сіток. Фіксатори гідравлічних механізмів автосамоскидів - зварювання.