Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування електроустаткування електростанцій VI група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера обслуговування електроустаткування електростанцій V групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: призначення й будову електроустаткування; електричні схеми розподільних пристроїв електростанції; будову й призначення засобів вимірювань електричних параметрів, випрямлячів змінного струму, установок струму високої частоти; призначення, принцип дії і схеми релейного захисту, електроавтоматики, сигналізації; способи знаходження місць пошкоджень електроустаткування; розташування і технічні характеристики основного й допоміжного устаткування електростанції; технологічний процес виробництва теплової і електричної енергії; основи електротехніки; елементарні основи теплотехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує електроустаткування електростанції, забезпечує його безперебійну та економічну роботу (у разі обслуговування електроустаткування на теплових електростанціях з турбогенераторами одиничною потужністю понад 800 тис.кВт і на атомних електростанціях з енергоблоками одиничною потужністю понад 440 тис.кВт). Обслуговує установки електролізу для виробництва водню, обслуговує акумуляторні батареї. Контролює стан релейного захисту, дистанційного керування, сигналізації та електроавтоматики. Проводить оперативні перемикання в розподільних пристроях. Переводить генератори з водневого охолодження на повітряне й навпаки. Знімає показання лічильника електроенергії на дільниці, що обслуговується. Перевіряє мегомметром стан ізоляції електроустаткування. Вимірює електричні параметри електровимірювальними кліщами. Виявляє і усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується. Ліквідує аварійні ситуації на електроустаткуванні. Виводить електроустаткування в ремонт, підготовляє робочі місця і допускає робочих до проведення ремонтних і налагоджувальних робіт. Вводить устаткування в роботу.