Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Електрогазозварник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електрогазозварника 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: різновид титанових сплавів, їх зварювальні і механічні властивості; кінематичні схеми автоматів і напівавтоматів, принципову будову електронних схем керування; правила навчання роботів і роботи з робототехнічними комплексами; види корозії і фактори, які викликають її; методи спеціальних випробувань виробів, які зварює, та призначення кожного з них; основні види термічного оброблення зварних з'єднань; основи знань з металографії зварних швів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує дугове, плазмове і газове зварювання особливо складних та відповідальних апаратів, деталей, вузлів, конструкцій і трубопроводів з різних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів, які призначені для роботи під динамічними і вібраційними навантаженнями і під високим тиском. Виконує дугове і газоелектричне зварювання особливо відповідальних будівельних і технологічних конструкцій, які працюють під динамічними і вібраційними навантаженнями, і конструкцій особливо складної конфігурації. Виконує автоматичне зварювання особливо відповідальних конструкцій з легованих спеціальних сталей, титанових і інших сплавів на автоматах спеціальної конструкції, багатодугових, багатоелектродних автоматах і автоматах, оснащених телевізійними, фотоелектронними і іншими спеціальними пристроями, автоматичних маніпуляторах (роботах). Виконує механізоване зварювання особливо відповідальних апаратів, вузлів, конструкцій трубопроводів, будівельних і технологічних конструкцій, які працюють під динамічними і вібраційними навантаженнями, під час виконання зварних швів в стельовому положенні і на вертикальній площині. Зварює експериментальні конструкції з металів і сплавів з обмеженою зварюваністю, а також із титану і титанових сплавів. Зварює особливо відповідальні конструкції в блочному виконанні у всіх просторових положеннях зварного шва.

Приклади робіт
Балки робочих майданчиків мартенівських цехів, конструкції бункерних і розвантажувальних естакад металургійних підприємств, балки підкранові під крани важких режимів роботи, стріли крокуючих екскаваторів - зварювання. Балки прогінні мостових кранів вантажністю 30 т і вище - зварювання. Барабани котлів тиском понад 4,0 МПа (38,7 атм) - зварювання. Блоки розділення повітря кисневих цехів - зварювання деталей з кольорових металів. Будови прогінні металевих і залізобетонних мостів - зварювання. Газгольдери і резервуари для нафтопродуктів об'ємом 5000 куб.м і більше - зварювання на монтажі. Газонафтопродуктопроводи магістральні - зварювання на монтажі. Деталі та вузли з кольорових металів, які працюють під тиском понад 4,0 МПа (38,7 атм), - зварювання. Ємності і покриття сферичні та каплеподібні - зварювання. Ємності, ковпаки, сфери і трубопроводи вакуумні - зварювання. Замки бурильних труб і муфт - зварювання подвійним швом. Колеса робочі газотурбокомпресорів, парових турбін, потужних повітродувок - приварювання лопатей і лопаток. Колони синтезу аміаку - зварювання. Конструкції з легких алюмінієво-магнієвих сплавів - зварювання. Конструкція радіощогл, телевишок і опор ЛЕП - зварювання на монтажі. Конструкції з маломагнітних сталей - зварювання. Коробки парових турбін - зварювання і наплавлення раковин. Корпуси статорів великих турбогенераторів з водневим і воднево-водяним охолодженням - зварювання. Корпуси важких лазерних двигунів і пресів - зварювання. Котли парові - правлення ден, зварювання відповідальних вузлів одностороннім стиковим швом. Лапи та шарошки бурових долотів, бурильні паропровідники - зварювання. Лопатки роторів і статори турбін - паяння. Нафто- і газопроводи - зварювання при ліквідації розривів. Обв'язування трубопроводами нафтових і газових свердловин та свердловин законтурного заповнення - зварювання. Проводки імпульсних турбін і котлів - зварювання. Резервуари і конструкції з двошарової сталі та інших біметалів - зварювання. Стрижні і арматури залізобетонних конструкцій в роз'ємних формах - зварювання. Трубні елементи парових котлів тиском понад 4,0 МПа (38,7 атм) - зварювання. Трубопроводи напірні, камери спіральні і камери робочого колеса турбін гідроелектростанцій - зварювання. Трубопроводи зовнішніх мереж газопостачання середнього та високого тиску - зварювання на монтажі. Трубопроводи технологічні I і II категорій (груп), а також трубопроводи пари і води I і II категорій - зварювання.