* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Стрижневик ручного формування 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією стрижневика ручного формування 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову машини для виготовлення джгутів; склад та властивості стрижневих сумішей та інших матеріалів, які застосовує для виготовлення стрижнів; призначення та правила застосування контрольно-вимірювальних приладів; будову простих стрижневих ящиків; вимоги до міцності газовідводів в готових стрижнях; режим сушіння стрижнів; способи підгонки та кріплення окремих частин стрижнів під час їх складання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє великі прості стрижні та стрижні малих розмірів середньої складності за стрижневими ящиками, шаблонами, що мають до трьох від'ємних частин, з проведенням газових каналів та прокладанням їнотів, установленням каркасу та рами, з обробленням та фарбуванням стрижнів. Виготовляє прості стрижні з керамічної маси для відливок зі спеціального сплаву та прості стрижні з рідких самотвердіючих сумішей. Складає та склеює стрижні середньої складності з підгонкою та кріпленням складових частин. Виконує роботи з набивання, трамбування, видалення від'ємних частин, обчищення та фарбування складних стрижнів та складає ящики, укладає рамки та каркаси, прокладає їноти та прорізає канали під час виготовлення стрижнів середньої складності, які мають понад 3 до 5 від'ємних частин, під керівництвом стрижневика ручного формування вищої кваліфікації. Обробляє та обпилює стрижні за шаблонами та кондукторами. Зачищає задирки вручну напилком або шліфувальним папером.

Приклади робіт
Виготовлення стрижнів: Башмаки гальмові. Деталі автозчепу, окрім корпусів головок автозчепу. Ілюмінатор прямокутний. Коліна труб, трійники та відводи, зігнуті в різних площинах, які виготовлені за ящиками та шаблонами з діаметром понад 200 до 300 мм. Колектори вихлопні двигунів. Корпуси масловіддільників компресорів. Корпуси живильних коробок. Корпуси підшипників з діаметром до 300 мм. Корпуси розеток міжтеплових з'єднань. Кришки водяних насосів двигунів. Мульди розливних машин. Надставки виливниць для зливків з масою до 4 т. Осердя стрілочних переводів. Підставки стрілочних ліхтарів. Подушки прокатних станів. Повзуни поршневі паровозів. Поршні циліндрів низького та високого тиску компресорів. Рами дверні для коксових печей. Ролики ескалаторів та конвеєрів. Форсунки пісочниць. Шестірні з литим зубом з діаметром до 500 мм. Щити підшипникові електромашин з діаметром до 700 мм.