Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник круп'яного виробництва 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила очищення зерна та продуктів лущення від металомагнітних домішок на крупозаводах; правила зашивання та маркування мішків з готовою продукцією; принцип роботи магнітних установок, вентиляторів, циклонів мішкозашивальних машин та іншого аналогічного за складністю устаткування; норми вантажопідйомності магнітних підков; способи очищення магнітних установок; місця змащування та змащувальні матеріали, що застосовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес очищення зерна та продуктів лущення від металомагнітних домішок способом вловлювання (витягування) їх за допомогою магнітних загороджень на електромагнітних сепараторах, магнітних колонках. Регулює швидкість руху та товщину шару продукту, що надходить на очищення. Зашиває мішки з готовою продукцією на мішкозашивальних машинах різних типів, окрім установлених на лініях, оснащених автоматичними карусельними установками. Обслуговує, спостерігає, контролює роботу магнітних установок, вентиляторів, циклонів, мішкозашивальних машин. Пришиває маркувальні ярлики. Підносить шпагат та нитки, заправляє нитками мішкозашивальну машину. Очищає установки магнітного захисту та збірники від металу. Збирає та здає в лабораторію металомагнітні домішки. Вмикає та вимикає обслуговуване устаткування, усуває дрібні несправності в його роботі. Очищає, змащує, промиває устаткування та деталі. Очищає аспіраційні та інші самопливні комунікації та устаткування від залишків зерна та продуктів його перероблення. Бере участь у підготовці приміщень до газації. Прибирає робочу зону та обслуговуване устаткування.