Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Сушильник стрижнів, форм та формувальних матеріалів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією сушильника стрижнів, форм та формувальних матеріалів 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи однотипних сушильних установок; порядок, умови та режим сушіння середньої складності форм, стрижнів та формувальних матеріалів; будову форсунок та апаратів для регулювання температури в сушильних установках; визначення якості сушіння форм, стрижнів та формувальних матеріалів за зовнішнім виглядом; правила укладання форм та стрижнів для сушіння.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Сушить форми та стрижні середньої складності в сушильних шафах та камерних сушарках або на робочих місцях за допомогою переносних сушарок, жаровень та інших приладів. Сушить форми виплавлюваних моделей та прожарює їх. Сушить формувальні матеріали в механізованих сушильних печах. Регулює подачу палива в сушильні установки. Підводить повітря для сушильних установок. Завантажує форми, стрижні та формувальні матеріали в сушильні шафи та печі з установленням на етажерки, візки за допомогою крана, тельфера, пневматичного підйомника або вручну та вивантажує їх після сушіння.