Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор верстатів з програмним керуванням 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора верстатів з програмним керуванням 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і кінематичні схеми різних верстатів з програмним керуванням та правила їх налагодження, правила настроювання та регулювання складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів; способи установлення та вивірення деталей; основи теорії різання металів у межах роботи, яку виконує; правила визначання режимів різання за довідниками та паспортом верстату; принципи калібрування складних профілів; читання креслень деталей, які обробляє.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес оброблення з пульта керування особливо складних та відповідальних деталей з великою кількістю переходів, які вимагають перестановок деталей і комбінованого кріплення їх за 6 - 7-м квалітетами (1 - 2-м класами точності) на верстатах з програмним керуванням. Обробляє пробні деталі після налагодження.

Приклади робіт
Вали з нарізанням різьби довжиною понад 1500 мм - токарне оброблення. Гребінки, калібри різьбові, черв'яки багатозахідні - токарне оброблення. Коробки швидкостей, корпуси двигунів та суднових механізмів - оброблення на токарних та фрезерних верстатах. Отвори глибокі - свердління та нарізання різьби на розточувальних верстатах.