Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор ультразвукових установок 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову ванн і принцип роботи однотипних ультразвукових генераторів і верстатів; основи знань з електротехніки і хімії у межах роботи, яку виконує; правила підтримки установленого режиму роботи генератора; найменування і призначення мийних розчинів, які застосовує; найменування, призначення та правила застосування найбільш розповсюджених спеціальних пристроїв; будову простого і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту і приладів; основи знань про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ультразвукове очищення в спеціальних ваннах і установках простих малогабаритних деталей і виробів від окалини, корозії, шлаків та протикорозійного покриття з застосуванням мийних розчинів. Виконує ультразвукове оброблення на налагоджених верстатах циліндричних і фасонних отворів за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності) та видаляє з деталей і виробів зламаний інструмент (мітчики, свердла).