Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Заточувальник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією заточувальника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості і способи перевірки на точність заточувальних верстатів різних типів; правила заточування та вивіряння особливо складного інструменту; фізико-механічні властивості високотвердих сплавів; правила настроювання і регулювання складного контрольно-вимірювального інструменту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заточує і доводить на різних заточувальних верстатах особливо складний та експериментальний різальний інструмент за 1 - 8-м квалітетами (0 - 2-м класами точності), який має велику кількість заточувальних поверхонь складної конфігурації, та потребує декількох перестановок та особливо точного вивіряння. Заточує і доводить алмазний інструмент і інструмент з високотвердих сплавів, які дорого коштують. Налагоджує заточувальні верстати з виконанням необхідних розрахунків.

Приклади робіт
Головки різцеві для швидкісного фрезерування з пластинками з твердого сплаву - заточування. Інструмент алмазний - заточування та доведення. Протяжки шліцьові, модульні, профільні збірних зуборізальних головок - заточування та доведення. Фрези збірні з пластинами з твердого сплаву діаметром понад 250 мм - заточування. Фрези пальцеві фасонні зі спіральним зубом - заточування зуба вручну.