Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Доводжувач-притирник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією доводжувача-притирника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила підналагодження верстатів для суперфінішування хонінгувальних, складних та притиральних машин; конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв, хонінгувальних головок усіх систем під час оброблення глибоких отворів різних діаметрів; будову складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів; систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); властивості алмазних порошків.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Доводить і притирає за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності) внутрішні та зовнішні циліндричні і конічні поверхні складних і відповідальних деталей на довідних верстатах і вручну з застосуванням універсальних і спеціальних пристроїв. Виконує ручне притирання алмазного шару складної конфігурації. Здійснює хонінгування алмазними брусками.

Приклади робіт
Букси золотників - доведення. Голки розпилювача - остаточне доведення циліндра та робочого конуса. Калібри (пробки та кільця) циліндричні, різьбові та конічні - доведення. Клапани - притирання до сідел головки циліндру. Напрямні крейцкопфного блока компресора - доведення. Сідла зворотних клапанів насосів - остаточне доведення отворів. Фрези черв'ячні, різьбові та інший різальний насадний інструмент - доведення отворів. Циліндри та робочі конуси корпусів розпилювача паливного насоса - остаточне доведення.