Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Довбальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією довбальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності:

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обробляє на довбальних верстатах складні деталі за 11 - 13-м квалітетами (4 - 5-м класами точності) з застосуванням нормального різального інструменту і універсальних пристроїв, а також складні деталі за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності) з застосуванням мірильного різального інструменту і спеціальних пристроїв. Установлює деталі з вивірянням їх в двох площинах.

Приклади робіт
Борштанги з діаметром до 100 мм - довбання квадратного контуру. Вали колінчасті - довбання колін. Виделки, тяги, серги та підвіски висотою понад 100 мм - довбання вушок та торців. Вкладиші підшипників висотою понад 200 мм - довбання пазів під заливання бабітом. Гаки, траверси - довбання. Зірочки волочильних верстатів - довбання зубів по профілю. Ключі - довбання зіркоподібного зіву. Колеса храпові - довбання зубів. Корпуси та кришки підшипників висотою до 200 мм - довбання місць з'єднання замків і контуру. Корпуси вальцівок - довбання пазів. Маховики, муфти, шківи і шестірні висотою маточини понад 100 мм - довбання шпонкового паза. Муфти кулачкові - довбання внутрішнього та зовнішнього контуру. Муфти з'єднувальні для валів - довбання шпонкових пазів за розміткою та калібром. Накладки з Т-подібним хвостом - довбання по контуру. Ножі для прес-ножиць і прокатних станів - довбання. Отвори квадратні висотою понад 100 мм (наскрізні) та отвори глухі - довбання. Фланці овальні - довбання місць з'єднання. Фрези - довбання шпонкових пазів по осі та за шаблоном. Цанги затискні - довбання шестигранника. Шаблони лінійні і фасонні дрібні - довбання контуру.