* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер верстатних та слюсарних робіт 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови на приймання деталей та виробів після механічної, слюсарної та складальної операцій; розміри допусків для основних видів механічного оброблення і для деталей, які поступають на складання; будову, призначення та умови застосування середньої складності контрольно-вимірювальних інструментів і приладів; методи перевірки прямолінійних та криволінійних поверхонь на фарбування щупом, штихмасом; основні відомості про допуски і посадки, ступені точності, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює і приймає за кресленнями та технічними умовами прості деталі, вузли і агрегати після складальних операцій, механічного і слюсарного оброблення з застосуванням контрольно-вимірювальних інструментів та пристроїв; листових складальних шаблонів, кутових лекальних лінійок, штангенциркулів, індикаторів, щупів, кронциркулів, оправок, накладних кондукторів. Визначає якість і відповідність технічним умовам деталей, які подаються на складальну дільницю. Перевіряє вузли і конструкції після їх складання або установлення на місце. Оформлює документацію на прийняту та забраковану продукцію.

Приклади робіт
Бандажі вагонних коліс - контроль після механічного оброблення. Болти, гвинти і гайки - контроль після фрезерування. Бородки, керни, викрутки, рисувалки - контроль після механічного оброблення. Валики - контроль після шліфування. Вали редукторів та упорних підшипників для турбін потужністю до 25000 кВт - контроль попереднього оброблення і оброблення під шліфування. Коловороти - контроль після токарного оброблення. Коловороти і клупи - контроль після слюсарного оброблення. Втулки, кронштейни, патрубки, маточини, трійники, фланці - контроль після механічного оброблення. Ключі торцеві зовнішні і внутрішні - контроль після токарного оброблення. Крани повітро- і водопровідні - контроль притирання пробки по контуру. Лебідки підіймальні - контроль після складання. Лопатки турбін - контроль після фрезерування. Матриці - контроль після токарного оброблення. Насоси повітряні та водяні - контроль складання. Насоси, які працюють з розрядженням у всмоктувальній магістралі, - контроль щільності та герметичності з'єднань гідравлічної частини. Обухи - контроль після складання. Прості кондуктори, пристрої - контроль після складання. Різці прохідні і підрізні, односторонні дискові і шліцьові фрези, циліндричні розгортки і зенкери - контроль після механічного оброблення. Ротори, диски та інші деталі турбін - контроль після обдирання. Рукоятки фігурні для металообробних верстатів - контроль складання. Супорти токарних верстатів - контроль складання. Трансмісії механізмів пересувних кранів - контроль складання.