Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Зубошліфувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією зубошліфувальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила підналагодження однотипних зубошліфувальних верстатів; будову найбільш розповсюджених пристроїв; призначення та правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту і приладів; характеристики шліфувальних кругів та вплив їх на якість поверхні, яку обробляє; способи установлення і правки шліфувальних кругів; вплив температури під час шліфування на розміри деталі; допуски і посадки, ступені точності, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Шліфує шліці на великих відповідальних валах за 8 - 10-м квалітетами (3-м класом точності), а також профілі прямих і косих зубів шестерень за 8-м ступенем точності і параметром Ra 1,25-0,63 (7 - 8-м класами чистоти) на однотипних зубошліфувальних і шліцешліфувальних верстатах з самостійним підналагодженням їх. Шліфує шліці на валах з діаметром понад 100 мм за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності) на налагоджених зубошліфувальних і шліцешліфувальних верстатах.