Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Полірувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією полірувальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила підналагодження полірувальних верстатів різних типів і ручних пневматичних машинок; правила перевірки верстатів на точність; будову універсальних і спеціальних пристроїв; призначення та умови застосування складних контрольно-вимірювальних інструментів і приладів; основні властивості полірувальних матеріалів - абразивів, паст, мастик, суспензій, повстини, накатних кругів, а також металевих, волосяних та трав'яних щіток; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Полірує деталі середньої складності та складні з криволінійними поверхнями за параметром Ra 1,25-0,32 (7 - 9-м класами чистоти) з додержанням передбаченого профілю та паралельності за шаблоном та виконує остаточне полірування металу на полірувальних верстатах та ручною пневматичною машинкою. Полірує зразки з високолегованих сталей. Перевіряє правильність установлення робочої поверхні, кругів і головок. Складає та виготовляє пасти і мастики за готовими рецептами. Підналагоджує полірувальні верстати та пневматичні машинки.

Приклади робіт
Бачки з корозійностійких сталей, рупори, рупори латунні - полірування. Бампери та ікла легкових автомобілів - полірування. Вали колінчасті - полірування корінних і шатунних шийок. Вали розподільні паливних насосів дизелів - полірування робочих шийок та кулачків. Вироби товарів народного споживання з криволінійними площинами (різні ложки, соусні ложки, шумівки, збивалки) - полірування на гідрополірувальній установці. Відстійники, піддони, кожухи, медалі - полірування. Деталі посуду - полірування. Деталі складної конфігурації: засувки, кутики - полірування. Деталі середньої складності з органічного скла - полірування за 7 - 9-м класами чистоти. Колеса насосні - полірування поверхні западин. Кільця радіальних та упорних підшипників - полірування та доведення жолобів і сфери за класом точності Н і П. Корпуси, кришки корпусів і скоби годинників - полірування. Кронштейни з великою кількістю паростків, поручні складної конфігурації, штанги, зігнуті в двох-трьох площинах та більше - полірування. Кулі і кульові з'єднання - полірування сфери. Лопатки турбінні, які мають пряму профільну поверхню - полірування з додержанням профілю та паралельності за шаблоном. Мітчики - полірування канавок. Пальці поршневі двигунів внутрішнього згоряння - полірування. Повітророзподільники - полірування сфери. Посуд алюмінієвий - крацювання на полірувальних бабках по зовнішній і внутрішній поверхнях металевими щітками, накатування для ущільнення металу на верстатах роликами різної конфігурації. Ролики і шарики підшипників - полірування. Сталь калібрована - полірування з правкою штанги. Тарілки штовханів - полірування. Шестірні - полірування западин зуба.