Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор ультразвукових установок 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора ультразвукових установок 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: процес ультразвукового оброблення, шліфування, полірування та доведення деталей з різних матеріалів; конструкцію, способи налагодження і перевірки на точність ультразвукових верстатів і установок різних типів та потужності; правила розрахунку ультразвукових концентраторів різних видів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ультразвукове оброблення особливо складних відповідальних деталей за 1 - 5-м квалітетами (0 - 1-м класами точності), які вимагають комбінованого кріплення та точного вивіряння в різних площинах. Доводить циліндричні отвори з посадкою на оптичний контакт. Налагоджує верстати та установки різних типів і потужності, вакуумних насосів і насосів прокачування.