Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Протягувальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принципи роботи протяжних верстатів; найменування і призначення їх важливіших частин; найменування, призначення і умови застосування універсальних і спеціальних пристроїв; будову простого і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; способи установлення і кріплення протяжок; види охолоджувальних рідин і масел; основні відомості про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Протягує внутрішні і зовнішні поверхні нескладних профілів в деталях за 8 - 11-м квалітетами (3 - 4-м класами точності) на протяжних верстатах з застосуванням протяжок і пристроїв. Протягує глибокі отвори за 11-м квалітетом (4-м класом точності) з застосуванням комплекту протяжок. Установлює режими різання відповідно до технологічної карти. Установлює та закріплює деталі в спеціальних пристроях.

Приклади робіт
Маховики, шестірні, колеса зубчасті, муфти з'єднувальні та інші деталі - протягування квадратних, круглих і фасонних отворів за Н11-Н12.