Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Полірувальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією полірувальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми і способи налагодження полірувальних верстатів і пневматичних машинок; конструктивні особливості універсальних і спеціальних пристроїв; вплив температури нагрівання на розміри деталей; призначення та умови застосування різних паст і мастик; будову складного контрольно-вимірювального інструменту; систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Полірує відповідальні тонкостінні, особливо складні деталі з важко-доступними для оброблення місцями за параметром Ra 0,16-0,08 (10 - 11-м класами чистоти) на полірувальних верстатах різних типів і вручну за допомогою пневмоелектрошліфувальних машинок. Налагоджує полірувальні верстати і пневматичні машинки. Складає і готує різні пасти і мастики, які застосовуються в процесі полірування деталей.

Приклади робіт
Вилки і колеса анкерних годинників - полірування робочих поверхонь. Деталі прес-форм простих і середньої складності - полірування і доведення робочих поверхонь. Кільця радіальних і упорних підшипників - полірування і доведення жолобів та сфери за класом точності В і А. Лопатки турбінні - шліфування і полірування зовнішніх та внутрішніх сферичних поверхонь з додержанням профілю за рамочним шаблоном, кромок - за мікрометром, перетину - за скобами, сполучень - за лінійкою. Осі - полірування до дзеркальної поверхні шийок і конуса. Підставки під сувеніри - полірування. Пуансон-голка - полірування в розмір за калібром. П'яти - полірування внутрішньої сфери. Форма панчішна з алюмінієво-магнієвого сплаву - полірування поверхонь і канавок по сферичним поверхням з додержанням форми.