Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор ультразвукових установок 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора ультразвукових установок 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми, правила налагодження і перевірки на точність однотипних верстатів і установок, які обслуговує, конструктивні особливості і правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв; будову складних контрольно-вимірювальних інструментів і приладів; умови застосування мікронної сітки під час виміряння мікроскопом; основи знань з кристалографії монокристалів в обсязі робіт, які виконує; правила установлення і вивіряння деталей і інструменту з використанням універсальної і спеціальної оснастки; методи розрахунку розмірів електродів-інструментів; систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ультразвукове оброблення поверхонь порожнин та отворів прецизійних деталей за 7 - 10-м квалітетами (3-м класом точності) на однотипних верстатах і установках з вивірянням деталей, які обробляє, і електродів-інструментів. Свердлить координовані отвори в процесі обертання виробів або інструменту з застосуванням відсмоктування або прокачування абразивних суспензій. Налагоджує однотипні верстати, установки і генератори за технологічною та інструкційною картою і паспортом верстата. Перевіряє і регулює амплітуди коливань головок промивального йоржа методом вимірянь під мікроскопом з точністю до 1...2 мкм. Виконує ультразвукове очищення в спеціальних ваннах та установках особливо складних і відповідальних деталей, а також мікродеталей. Свердлить вхідні розпушки та змащувальний конус волок з алмазів та надтвердих матеріалів усіх типів.