Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Налагоджувальник автоматичних ліній і агрегатних верстатів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією налагоджувальника автоматичних ліній і агрегатних верстатів 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію багатосторонніх багатопозиційних, багатосупортних, багатошпиндельних агрегатних верстатів та механізмів автоматичної лінії; правила перевірки агрегатних верстатів на точність оброблення; способи виявлення та усунення неполадок в роботі верстатів; способи установлення, кріплення і вивірення особливо складних деталей та необхідні для цього універсальні і спеціальні пристрої; правила визначення режимів різання за довідниками і паспортом верстатів; основи теорії різання металів у межах роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує багатосторонні, багатопозиційні, багатосупортні, багатошпиндельні агрегатні верстати з довільним або зв'язаним для кожного супорта циклом подач для оброблення особливо складних, великих та відповідальних деталей. Налагоджує вакуумні насоси та насоси прокачування. Виконує особливо складні розрахунки, пов'язані з налагодженням верстатів, які обслуговує. Налагоджує верстати, контрольні автомати та транспортні пристрої автоматичної лінії на повний цикл оброблення (свердління, фрезерування, точіння тощо) складних та великогабаритних деталей (блоки циліндрів двигунів, корпуси, картери, коробки передач) з великою кількістю переходів і операцій. Забезпечує безперебійну роботу автоматичної лінії. Підналагоджує і регулює устаткування і механізми автоматичної лінії в процесі роботи. Налагоджує і регулює маніпулятори (роботи) з програмним керуванням.