Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Налагоджувальник зуборізних і різьбофрезерних верстатів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією налагоджувальника зуборізних і різьбофрезерних верстатів 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію і правила перевірки на точність унікальних зуборізних верстатів; конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв; правила визначення режимів різання за довідниками та паспортами верстатів; основи теорії різання металів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує особливо складні, унікальні зубофрезерні, зубостругальні, зубошліфувальні і зубодовбальні верстати різних типів з виконанням розрахунків, підбиранням та установленням змінних шестерень для виконання робіт з нарізання зубів різних модулів та складних профілів на особливо складних, експериментальних та відповідальних деталях з додержанням розмірів у межах 4 - 6-го ступеня точності. Визначає технологічну послідовність оброблення деталей та режими роботи устаткування. Установлює деталі, які вимагають комбінованого кріплення і спеціальних пристроїв, з точним вивірянням їх на верстаті в різних площинах за допомогою контрольно-вимірювальних приладів і інструменту.