Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Насікальник терпугів, рашпілів та пилок 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією насікальника терпугів, рашпілів та пилок 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв, які застосовує; геометрію, правила термооброблення, заточування та доведення робочого інструменту; будову складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Насікає на спеціальних насікальних верстатах та вручну терпуги всіх профілів і розмірів: нижній зуб бархатних (4-5 номерів насічок) терпугів, верхній зуб лицьових (2-3 номерів насічок) терпугів, а також вузькі сторони бархатних (4-5 номерів насічок) терпугів (плоских, тупоносих та гостроносих, ножівкових). Здійснює термооброблення виготовлених терпугів і надфілів. Виготовляє, здійснює термооброблення, заточує та доводить робочий інструмент. Нарізає гребінками на спеціальних нарізних верстатах основні насічки надфілів всіх профілів, розмірів і номерів насічки.