Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Різьбошліфувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією різьбошліфувальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила підналагодження різьбошліфувальних верстатів, які обслуговує, і правила перевірки їх на точність; будову і правила застосування різних пристроїв; призначення і правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту і приладів; метод підрахунку і підбирання змінних шестерень для шліфування нормальних різьб; характеристики шліфувальних кругів за формою, твердістю, зернистістю і зв'язкою; вплив температури під час шліфування на розміри деталей; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Шліфує різьби різних профілів за 8 - 10-м квалітетами (3-м класом точності) на універсальних і спеціальних різьбошліфувальних верстатах. Підналагоджує верстати та установлює режими різання за технологічною картою або самостійно. Вибирає шліфувальні круги залежно від матеріалу, профілю, кроку, різьби та квалітету і параметра шорсткості, які вимагаються. Править круги під будь-який профіль. Шліфує різьби складних профілів за 7 - 8-м квалітетами (2-м класом точності) на спеціалізованих різьбошліфувальних верстатах, налагоджених для оброблення визначених деталей або інструменту.

Приклади робіт
Гребінки різьбові для однозахідної різьби - шліфування різьби. Деталі пристроїв з дрібною гострокутною різьбою - шліфування різьби. Мітчики триперові - затилкове шліфування різьби по зовнішньому діаметру.