Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи монтажником з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій 2 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні види деталей сталевих і збірних бетонних й залізобетонних конструкцій; види основного такелажного та монтажного устаткування і пристроїв; правила транспортування та складування конструкцій і виробів; приклади та способи тимчасового кріплення конструкцій; прості способи перевірки щільності зварювальних швів; основні властивості й марки бетонних сумішей; правила підготовлення поверхонь для ізоляції; будову електрифікованих і пневматичних інструментів, правила роботи з ними; способи захисту металу від корозії.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час монтажу й укрупнювального складання сталевих і збірних бетонних та залізобетонних конструкцій.

Приклади робіт
Зачищання стиків збірних конструкцій. Кріплення монтажних болтових з'єднань. Встановлювання самонарізних болтів. Промазування гасом і крейдою зварювальних швів під час перевірки їх щільності. Виправляння фасонної сталі на ручних гвинтових пресах. Укладання плит дорожнього покриття. Тимчасове кріплення конструкцій. Утеплювання бетонних і залізобетонних конструкцій. Замонолічування бетоном стиків і некратних місць. Закладання цеглою або бетоном кінців балок, борозен, гнізд, вибоїн та отворів. Монтаж збірних перегородок і внутрішніх стін із гіпсових панелей на металевому каркасі. Герметизація стиків спеціальними герметиками з нанесенням їх пензлем або шпателем. Приготування тіоколових герметиків вручну.