Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник будівельних машин та механізмів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і етаж роботи монтажником будівельних машин та механізмів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: сортамент матеріалів, що застосовуються; способи виконання нескладних монтажних робіт; будову та правила користування простими такелажними засобами та механізованим інструментом.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час монтажу та демонтажу будівельних машин.

Приклади робіт
Розмічання простих деталей. Свердління отворів дрилем. Складання та розбирання нарізних та фланцевих з'єднань. Виправляння металоконструк-цій. Кріплення стиків монтажними болтами. Завантажування баласту на опорно-ходову частину баштового крана та знімання з відкріплюванням. Знімання бокових розча-лок та якірного каната. Розбирання головного, встановлювання та розбирання допоміжних інвентарних якорів з від'єднуванням петель, обойм, утримуючих канатів, зніманням опорної п'яти. Від'єднування відтяжок від гакової обойми. Знімання противагової консолі з консолі башти. Роз'єднування рухомих і нерухомих секцій башти крана. Кріплення та відкріплювання коушів короткого каната від поворотної платформи та стрілового розчалу від монтажних вушок башти. Обв'язування канатів. Кріплення монтажного барабана. Знімання шафи керування, кабіни, площадки для обслуговування, сходів, огорож. Підготування основи для встановлювання щогл підйомників. Знімання опорної рами підйомників. Відкріплювання щогл від будівлі. Опускання пневмоколіс. Розкладання складових частин в порядку з'єднування, запасовування канатів на механізмах різними методами або їх розпасовування. Наповнювання маслом редукторів, коробок, картерів тощо та зливання масла. Розпасовування вантажного троса під час демонтажу пересувних будівельних машин. Укладання в ящик баласту контрвантажу та розвантажування. Розпасовування каната механізму висування з монтажної лебідки. Монтаж і демонтаж допоміжних монтажних пристроїв під час монтажу та демонтажу бетонозмішувачів, розчинозмішувачів, мийно-сортувальних барабанів, дробильно-сортувальних та каменедробильних установок, грохотів, дробарок, верстатів для виправляння, різання та вигинання круглої сталі. Відкріплювання та знімання машин з фундаментів (для стаціонарних), розгальмовування та звільнювання коліс (для пересувних).