Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Машиніст укладача асфальтобетону 8-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта та підвищення кваліфікації. Стаж роботи машиністом укладача асфальтобетону 7 розряду та слюсарем з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 6 розряду не менше 1 року. Повинен мати посвідчення водія у разі керування укладачем асфальтобетону на пневмоходу.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи, технічні характеристики укладача асфальтобетону; технологічну схему виконання робіт та вимоги до їх якості; правила програмного керування та основи роботи з комп'ютером; причини виникнення, способи виявляння й усунення несправностей; режими змащування; норми витрат паливних і мастильних матеріалів, способи їх економії; основи електротехніки та слюсарну справу з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин; правила та норми охорони пращ; правила дорожнього руху.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує укладачем асфальтобетону іноземного виробництва (типу "VOGELE SUPER", "TITAN") з програмним забезпеченням під час будівництва автомобільних доріг або інших лінійних та площинних об'єктів з шириною смуги, що укладається за один прохід, понад 9 м. Слідкує за технологічним процесом та контролює якість робіт за допомогою комп'ютерної програми. Встановлює укладач асфальтобетону у вихідне положення та готує його до укладання суміші за допомогою блоків керування автоматичними системами стабілізації кута поперечного ухилу. Слідкує за рівномірністю покриття у поздовжньому напрямку. Встановлює робочі органи у необхідне для роботи положення та вводить у контакт щуп стеження зі струною. Встановлює вирівнювальну плиту в робочий стан та прогріває її від генератора. Приймає асфальтобетонну суміш у бункер укладача без зупинки машини. Регулює кількість суміші заслінками і рівномірно розподіляє її на нижньому шарі дорожнього одягу двома шнеками. Слідкує під час руху укладача асфальтобетону уперед за зрізанням зайвого шару матеріалу та залишенням шару суміші потрібної товщини. Виконує щозмінне та технічне обслуговування укладача асфальтобетону, бере участь у його плановому запобіжному ремонті.