Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник опалубки для монолітно-каркасних споруд 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні правила монтажу, демонтажу та поточного ремонту металевої та інших видів складної опалубки для виготовляння найпростіших монолітних конструкцій; правила користування ручним інструментом під час виконання робіт; основні види інвентарних строп, захватних засобів, такелажної оснастки та допустимі норми навантажування на них; види стропування та захватних пристроїв; правила сигналізації під час монтажу опалубки; інструменти та пристрої, що застосовуються під час монтажу опалубки; правила подавання опалубки на робочі місця монтажу; правила з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує найпростіші роботи під час монтажу, демонтажу, поточного ремонту металевої та інших видів складної опалубки в ході спорудження монолітних бетонних і залізобетонних будівель, конструкцій, інженерних споруд різного призначення та виготовляння монолітних конструкцій і деталей.

Приклади робіт
Стропування (зачіплювання) металевої та інших видів складної опалубки інвентарними стропами за монтажні петлі, спеціальні пристрої, гаки тощо та розстропування (відчіплювання) на місці монтажу. Монтаж, демонтаж та поточний ремонт опалубки найпростіших монолітних конструкцій. Змащування опалубки антикорозійними та гідроізоляційними розчинами. Демонтаж та розбирання опалубки фундаментів, стін і перегородок. Розбирання тимчасових будівель, парканів, містків і настилів. Очищання опалубки від бетону та розчину.