Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник будівельний 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи монтажником будівельним 4 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи та прийоми монтажу важких збірних та залізобетонних колон, збірних залізобетонних перил, фундаментних блоків, балок, підмостків на опорі, збірних залізобетонних конструкцій підфермників і одноблочних ригелів на мостах під автомобільні дороги, залізобетонних коробчатих блоків прогонових споруд із плитних елементів на готових підмостках під час будівництва метрополітену та автомобільних доріг; способи встановлення та кріплення панелей, великих блоків стін, карнизних блоків; способи монтажу сталевих конструкцій будівель і споруд з окремих важких елементів або блоків; способи виготовлення, збирання та встановлення рам; правила встановлення та розбирання опор із шпальних кліток; способи та прийоми монтажу важких сталевих колон та балок промислових печей; способи встановлення та кріплення великих блоків та панелей, футерованих жаростійким бетоном; способи з'єднування сталевих конструкцій з блоками із жаростійкого бетону; способи встановлення захисних кожухів із нержавіючої сталі; способи укрупнювального складання сталевих конструкцій мостів та складання прогонових споруд мостів на риштуванні; способи з'єднування елементів прогонових споруд мостів під час навісного, напівнавісного та урівноваженого складання; способи та прийоми складання, встановлення такелажного, монтажного та інш. підйомного устаткування та пристроїв під час укрупнювального складання та монтажу складних конструкцій будівель та промислових споруд, укрупнювального складання конструкцій та складання прогонових споруд мостів на риштуванні; способи виконання складного стропування конструкцій та блоків; способи кладки складних стін; способи кладки стін середньої складності з одночасним облицюванням; методи встановлення монолітних бетонних опор для мостів під час подавання бетону на суші та з плавзасобів без облицювання; правила приймання плоских арматурних каркасів та блоків, розставляння стрижнів під час збирання просторових каркасів, армоопалубних блоків і фермопакетів за ескізами та кресленнями; порядок вивіряння встановленої арматури та арматурних конструкцій; способи виготовлення напружено-армованих конструкцій та виробів; правила збирання опалубки складних конструкцій; правила та прийоми збирання, встановлення складної арматури; методи контролю міцності та водонепроникності бетону; будову та правила експлуатації ручного механізованого, пневматичного та електричного інструменту, монтажних пістолетів, монтажного обладнання, пристроїв, верстатів; правила дотримання послідовності виконання робіт згідно з технологічними картами; правила безпечної роботи з ручними та механізованими лебідками, талями; вимоги до якості виконання робіт; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт на висоті, в котлованах, всередині шпунтового огородження, нижче рівня води.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи під час монтажу та складання будівель і споруд з окремих елементів, укрупнених блоків, кладки та ремонту кам'яних конструкцій будівель, мостів, промислових та гідротехнічних споруд, виготовляння та монтажу арматури й арматурних конструкцій, бетонування монолітних залізобетонних конструкцій.

Приклади робіт
Монтаж збірних бетонних та залізобетонних фундаментних блоків масою більше 8 т, колон масою до 20 т, капітелей колон, збірних залізобетонних балок прогоном понад 12 м, підкранових балок, великорозмірних панелей зовнішніх і внутрішніх стін, панелей перегородок з важкого та легкого бетону, простінкових та наріжних великих блоків, карнизів тощо. Установлювання санітарно-технічних кабін, блоків ліфтових шахт, інших об'ємних елементів будівель. Складання та вивіряння закладних частин пазового блоку в кондукторі перед обетонюванням. Монтаж, демонтаж щитової металевої та дерев'яної опалубки з щитів площею понад 3 м2, об'ємної опалубки (блочної, тунельної, об'ємно-переставної тощо). Улаштовування та розбирання перекриття над котлованами. Монтаж опорних стінок і опор із контурних блоків із заповненням. Піднімання, установлювання і вивіряння блоків опор. Улаштовування драбинних залізобетонних сходів на відкосах з висотою насипу або глибиною виїмки до 7 м. Установлювання в проектне положення та знімання направляючих металевих каркасів для занурення паль і паль-оболонок річкових та берегових опор. Піднімання та встановлювання збірних елементів прогонових споруд, вивіряння і закріплення їх в проектному положенні. Кладка складних стін під штукатурку та з розшиванням швів одночасно з кладкою, стін середньої складності та складних стін з одночасним облицьовуванням, стін полегшених конструкцій середньої складності та складних. Кладка колон прямокутного перерізу, карнизів, клинчастих перемичок, колодязів змінного перерізу, колекторів круглого та шатрового перерізів. Ремонт клинчастих перемичок із розбиранням існуючої кладки. Кладка з одночасним облицьовуванням декоративною кольоровою цеглою за заданим рисунком. Кладка з природного каменю. Фігурне обтісування цегли. Збирання та монтаж складних арматурних сіток та плоских арматурних каркасів (незалежно від маси), подвійних арматурних сіток масою більше 100 кг, простих просторових арматурних каркасів. Підготовка арматури до зварювання ванним способом на висоті. В'язання арматурних каркасів в котлованах. Розкладання канатів або арматурних пучків та їх натягування. Збирання арматури для конструкцій, що бетонуються в пересувній опалубці. Монтаж арматури з окремих стрижнів із розмічанням розставлень відповідно до креслень у плитних основах, безбалкових і ребристих перекриттях, сходових маршах тощо. Встановлювання анкерних болтів і закладних деталей у складних конструкціях. Встановлювання монолітних бетонних опор для мостів під час подавання бетону з плавзасобів та на суші без облицювання. Укладання бетонної суміші в опалубку тонкостінних конструкцій куполів, склепінь, резервуарів, напружено-армовані монолітні конструкції тощо. Виготовляння на полігонах будівельних майданчиків напружено-армованих залізобетонних виробів (прогонових будівель мостів та шляхопроводів, довгомірних паль та опор, ферм і балок великих прогонів). Улаштовування буронабивних паль.