* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник гіпсокартонних конструкцій 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи монтажником гіпсокартонних конструкцій 4-го розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи та прийоми розмічання складних гіпсокартонних конструкцій із застосуванням лазерних пристроїв; правила та способи монтажу гіпсокартонних перегородок, підвісних стель складної конфігурації, різнорівневих підвісних стель (криволінійних обрисів, змінного перерізу тощо); правила улаштовування мансардних приміщень із застосуванням гіпсокартонних виробів складних конструкцій; правила улаштовування гіпсокартонних перегородок з вогнестійкою захисною обшивкою металевих елементів; різновиди різнорівневих поверхонь (криволінійні, ламані, змінного перерізу тощо); призначення та застосування криволінійних елементів малих радіусів із гіпсокартону; види паралельних пропилів та прийоми їх улаштовування; технологію виготовлення криволінійних гіпсокартонних елементів малих радіусів; поняття про ламані поверхні із гіпсокартонних виробів; види V-подібних пазів та прийоми їх улаштовування; види та прийоми улаштовування заданих форм із розгорток; способи облаштування систем штучного освітлення в збірних підвісних стелях; вимоги до улаштування гіпсокартонних систем в місцях розташування освітлювальних приладів; способи та правила ремонтування пошкоджених поверхонь та каркасів криволінійних обрисів; вимоги щодо технологічної послідовності виконання робіт та до їх якості; будову механізованого та електричного інструменту, монтажних пістолетів, монтажного обладнання та пристроїв, правила їх експлуатації; правила дотримання пожежної та електробезпеки; правила і норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з монтажу та ремонту гіпсокартонних конструкцій перегородок, підвісних стель, облицювання поверхонь під час улаштовування гіпсокартонних систем (типу „Кнауф").

Приклади робіт
Розмічання проектних положень складних гіпсокартонних конструкцій із застосуванням лазерних пристроїв. Монтаж металевих каркасів криволінійного обрису для улаштовування перегородок та підвісних стель. Монтаж каркасів перегородок із вимогами щодо вогнестійкості, вологостійкості, звукоізоляції тощо. Монтаж підвісних стель складних дизайнерських рішень. Облицювання конструкцій складної конфігурації (перегородок, колон, пілястр, балок, підвісних стель тощо). Облицювання складних конструкцій мансардних приміщень із застосуванням гіпсокартонних виробів. Виготовлення криволінійних елементів малого радіуса, прямокутних ламаних поверхонь, елементів та шаблонів криволінійного обрису із гіпсокартонних виробів. Монтаж підвісної стелі з ламаних поверхонь або її окремих елементів (карнизи, фризи, растрові стелі, стелі з вертикальних пластин, панельні стелі тощо). Улаштовування заокруглених кутів гіпсокартонних перегородок та внутрішніх кутів облицювань стін. Ремонт поверхонь, заміна пошкоджених гіпсокартонних виробів та відновлення каркасів. Високоякісне шпаклювання поверхонь гіпсокартонних конструкцій. Здійснення поопераційного контролю за якістю виконання робіт із застосуванням контрольно-вимірювальних інструментів або теодоліта.