Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник гіпсокартонних конструкцій 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи монтажником гіпсокартонних конструкцій 5-го розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила та способи розмічання, монтажу, демонтажу гіпсокартонних конструкцій складної конфігурації (перегородок, стельових кесонів із криволінійними обрисами, багатоцентрових і стрілчастих куполів, склепінь, арок тощо); правила та способи виготовлення архітектурно-конструктивних елементів складної конфігурації (колон, пілястр, пілонів, арок, склепінь, куполів тощо) під час улаштовування гіпсокартонних систем; правила ремонту особливо складних гіпсокартонних конструкцій; вимоги щодо технологічної послідовності виконання робіт та до їх якості; будову механізованого, електро- та пневмоінструменту, монтажних пістолетів, монтажного обладнання та пристроїв, правила їх експлуатації; правила роботи на висоті (підмостках, драбинах, риштуваннях), під час використання автомобільних підіймачів тощо; правила дотримання пожежної та електробезпеки, правила і норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи з монтажу та ремонту гіпсокартонних конструкцій перегородок, підвісних стель, облицювання поверхонь під час улаштовування гіпсокартонних систем (типу „Кнауф").

Приклади робіт
Розмічання проектних положень гіпсокартонних конструкцій у приміщеннях великої площі та складної конфігурації лазерним пристроєм. Монтаж особливо складних гіпсокартонних конструкцій: підвісних стель криволінійних обрисів, стельових кесонів, багатоцентрових і стрілчастих куполів, склепінь, арок тощо. Облицювання конструкцій складної конфігурації (колон, аркових конструкцій, пілонів, куполів, склепінь тощо) із застосуванням гіпсокартонних виробів. Ремонт особливо складних гіпсокартонних конструкцій та елементів. Шпаклювання для високоякісного фарбування поверхонь гіпсокартонних конструкцій. Здійснення поопераційного контролю за якістю виконання робіт із застосуванням лазерних пристроїв.