* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту технологічних установок 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря з ремонту технологічних установок 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, порядок експлуатації, обслуговування та ремонту допоміжного обладнання, газових комунікацій, технологічної арматури; інструкції заводів-виготовлювачів та інструкції з експлуатації та обслуговування обладнання та арматури, інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт; порядок безпечного виконання газонебезпечних та вогневих робіт; улаштування і конструктивні особливості складного обладнання; технічну послідовність і організацію праці під час ремонту, складання, монтажу обладнання; всі види матеріалів, які застосовуються в ремонті; способи визначення передчасного спрацювання деталей; статичне і динамічне балансування машин; геометричні побудови при складній розмітці, способи відновлення спрацьованих деталей; методи ремонту обладнання і апаратури, які працюють під високим тиском.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, ремонтує, складає особливо складні установки машин, апаратів, агрегатів, трубопроводів, арматури з використанням механізмів і здає їх після ремонту в експлуатацію. Виконує слюсарне оброблення деталей і вузлів за 6-7 квалітетом (1-2 класом точності). Розбирає, ремонтує і складає вузли і обладнання в умовах напруженої та щільної посадок. Проводить технічне обслідування обладнання.

Приклади робіт
Апарати - ремонт корпуса (який не потребує термообробки), перевірка тарілок на барботаж. Апаратура запірна, запобіжна і регулювальна - розбирання, ремонт, притирання, складання і регулювання. Повітродувки, газодувки і нагнітачі - ремонт, випробування. Компресори, насоси - шабрування вкладишів підшипників та інших деталей машин, ремонт запобіжних і зворотних клапанів. Компресори поршневі - регулювання і здавання в експлуатацію. Компресори газомоторні - ремонт. Конденсатори-холодильники - витягування та установлення секцій. Млини шарові, валкові, дробарки, грохоти, димососи, гранулятори - капітальний ремонт, випробування, здавання. Насоси відцентрові, двокорпусні та багатоступінчасті з кількістю робочих коліс більш ніж чотири - ремонт, складання, здавання в експлуатацію. Печі трубчасті - контроль, відбракування труб. Реактори - ремонт. Теплообмінники (сировинні) установок гідроочищення, каталітичного риформінгу, гідрокрекінгу та інші понад 200 атм. - ремонт. Центрифуги - ремонт.