Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Просочувальник паперу та тканини 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією просочувальника паперу та тканини 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи просочувальних машин та різальних механізмів; правила користування контрольно-вимірювальними приладами та інструментами; температурні режими просочування різних матеріалів; технологію готування зв'язувальних компонентів; способи відбраковування матеріалів; технічні вимоги до готової продукції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес просочування та лакування паперу, шовкових, синтетичних та склотканин на просочувальних машинах з автоматичними пристроями. Виконує автоматичне регулювання заправляння матеріалу, склеює кінці, сушить. Регулює присос повітря, віджимні пристрої та натягнення полотна. Доводить зв'язувальні компоненти до заданої концентрації. Визначає ступінь готовності та якість просоченого матеріалу за допомогою контрольно-вимірювальних приладів та інструментів і відсортовує дефектні матеріали. Ріже матеріали за заданим розміром, транспортує та укладає в купи.