Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Ліпник архітектурних деталей 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи ліпником архітектурних деталей 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні властивості матеріалів, що застосовуються в роботі; будову гіпсових (кускових) та еластичних форм; способи підготовки невеликих глиняних моделей для знімання з них чорнових форм; способи виготовляння форм.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час виготовляння, установлювання та ремонту ліпних архітектурних деталей.

Приклади робіт
Виготовляння форм за гіпсовими моделями для невеликих плоских ліпних архітектурних деталей з гладкою поверхнею або простим орнаментом. Виготовляння чорнових форм з глиняних або пластилінових моделей і відливання в цих формах гіпсових моделей або їх частин зі зніманням форм. Виготовляння гіпсових або цементних кускових форм. Виготовляння клейових або формопластових еластичних форм. Відливання та відбивання всіх розмірів гіпсових та цементних плоских й невеликих об'ємних виробів та ліпних архітектурних деталей з гладкою поверхнею або простим орнаментом. Набивання невеликих плоских виробів з паперово-клейової маси з гладкою поверхнею або простим орнаментом. Установлювання невеликих плоских виробів й ліпних архітектурних деталей з гладкою поверхнею або простим орнаментом. Знімання ліпних архітектурних деталей невеликих розмірів з простим орнаментом і зберігання їх для відливання форм. Зачищання плоских виробів і ліпних архітектурних деталей з простим орнаментом.