Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Лицювальник синтетичними матеріалами 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи лицювальником синтетичними матеріалами 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні властивості матеріалів, що застосовуються при улаштуванні наливних безшовних підлог, підлог з лінолеуму, реліну, синтетичних матеріалів, полімерних плиток, стандартних опоряджувальних виробів та елементів індустріального виготовлення, що застосовуються для облицьовування поверхні; вимоги до основ під час улаштовування підлог та облицьовування поверхні; способи приготування синтетичної маси для наливних безшовних підлог, холодних мастик для наклеювання рулонних матеріалів та для облицьовування поверхні синтетичними матеріалами й полімерними плитками; свердління отворів у полімерних плитках; способи варіння клею; способи розкроювання шпалер.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час улаштовування наливних безшовних підлог, підлог з лінолеуму, реліну та під час облицьовування синтетичними матеріалами й полімерними плитками, іншими матеріалами індустріального виготовлення.

Приклади робіт
Укладання маякових рейок за готовою розміткою. Укладання й розрівнювання підготовчого шару під час улаштовування наливних безшовних підлог. Приготування синтетичної маси й холодних мастик. Шпаклювання вручну основ для підлог. Свердління отворів у плитках. Обрізання крайки шпалер вручну. Нанесення клейової суміші на поверхню. Обклеювання стін папером. Варіння клею.