Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Лицювальник синтетичними матеріалами 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи лицювальником синтетичними матеріалами 5 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила та методи улаштовування наливних безшовних підлог, підлог із лінолеуму, реліну, гумового паркету, синтетичних матеріалів, полімерних плиток, стандартних опоряджувальних виробів та інших елементів індустріального виготовлення; правила використання барвників, що застосовуються під час приготування синтетичних мас; правила та способи підбирання колірного поєднання для одержання різних відтінків синтетичних мас; правила та методи облицьовування криволінійної поверхні зі складною конфігурацією різними видами матеріалів та елементів індустріального виготовлення; правила та методи ремонту та заміни покриття з рулонних синтетичних матеріалів та елементів індустріального виготовлення; правила настилання підлог складного рисунку; правила та методи зварювання швів лінолеуму з рисунком складної конфігурації; правила та методи приготування гарячих та холодних мастик різних видів; будову та правила експлуатації шпалерорізальної машини, механізованого та електричного інструменту; способи виконання робіт із дотриманням технології та вимог до якості робіт; правила дотримання вимог електричної та пожежної безпеки; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи під час улаштовування та ремонту наливних безшовних підлог, підлог із лінолеуму і реліну, облицьовування синтетичними матеріалами, гумовим паркетом, полімерними плитками та іншими матеріалами індустріального виготовлення.

Приклади робіт
Нанесення лицьового шару синтетичної маси під час улаштовування багатоколірних наливних безшовних підлог зі складними орнаментом та малюнком. Підбирання кольору та відтінків синтетичних мас за заданим рисунком. Наклеювання килимів лінолеуму складної конфігурації, зварених розміром "на кімнату". Настилання підлог особливо складного рисунку (за ескізами) із плиток та елементів різних видів, гумового паркету. Улаштовування підлог із багатоколірної ксилолітової маси за заданим рисунком складної конфігурації. Облицьовування криволінійної поверхні складної конфігурації синтетичними, полімерними плитками, стандартними опоряджувальними виробами та елементами індустріального виготовлення за заданим рисунком. Заміна та ремонт покриття підлог із рулонних матеріалів та штучних елементів. Улаштовування тартанового покриття в спортивних спорудах та на спортивних майданчиках. Зварювання швів лінолеуму з рисунком складної конфігурації. Розкроювання шпалер на верстаті за заданим рисунком. Розмічання та вирізання фігурних елементів покриття з використанням механізованого та електричного інструменту за заданим рисунком. Встановлювання пластмасових плінтусів і поручнів.