Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Лицювальник синтетичними матеріалами 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи лицювальником синтетичними матеріалами 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги до якості матеріалів, що застосовуються під час улаштовування наливних безшовних підлог, підлог з лінолеуму, реліну, гумового паркету, синтетичних матеріалів, полімерних плиток, стандартних опоряджувальних виробів та елементів індустріального виготовлення, що застосовуються для облицювання поверхні; способи кріплення стандартних опоряджувальних виробів та елементів індустріального виготовлення; вимоги до якості наливних безшовних підлог, підлог з лінолеуму, реліну, гумового паркету й облицювання синтетичними матеріалами, полімерними плитками, деревоволокнистими плитами, покритими емаллю; способи й прийоми укладання синтетичної маси під час улаштовування наливних безшовних підлог, наклеювання рулонних матеріалів, гумового паркету та під час облицьовування поверхні синтетичними матеріалами, полімерними плитками, стандартними опоряджувальними виробами, та елементами індустріального виготовлення; способи зварювання швів лінолеуму; способи приготування гарячих мастик; будову та принцип роботи шпалерорізальної машини.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час улаштовування наливних безшовних підлог, підлог з лінолеуму, реліну та під час облицьовування синтетичними матеріалами й полімерними плитками та іншими матеріалами індустріального виготовлення.

Приклади робіт
Розбивання й провішування поверхні основ для улаштовування підлог та облицьовування стандартними виробами й елементами індустріального виготовлення. Шліфування поверхні основ шліфувальною машиною. Улаштовування наливних безшовних підлог з одноколірної синтетичної маси. Приготування гарячих мастик. Наклеювання рулонних матеріалів й гумового паркету на основи підлог з розмічанням, підганянням й прирізанням полотнищ. Настилання підлог звичайного малюнку з синтетичних, лінолеумних, релінових плиток та гумового паркету. Укладання насухо килимів з лінолеуму, зварених розміром "на кімнату". Облицьовування плоскої поверхні синтетичною плиткою, стандартними опоряджувальними виробами та елементами індустріального виготовлення. Зварювання швів лінолеуму. Улаштовування підлог з одноколірної ксилолітової маси або готових ксилолітових плиток. Встановлювання пластмасових плінтусів і поручнів. Обрізання крайки шпалер на шпалерорізальних машинах. Пакетне розкроювання шпалер на верстаті. Видаляння плям на обклеєних поверхнях.