Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Лицювальник синтетичними матеріалами 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи лицювальником синтетичними матеріалами 4 розряду не менше 1 років.

Знає та застосовує у діяльності: властивості барвників, що застосовуються під час приготування синтетичних мас; способи підбирання колірного поєднання для одержання різноманітних відтінків синтетичних мас; способи та прийоми облицьовування криволінійної поверхні синтетичними матеріалами, полімерними плитками, стандартними опоряджувальними виробами й елементами індустріального виготовлення; способи та прийоми ремонту й заміни покриття з рулонних синтетичних матеріалів та гумового паркету; способи та прийоми ремонту поверхонь, облицьованих синтетичними матеріалами, полімерною плиткою, стандартними опоряджувальними виробами та елементами індустріального виготовлення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи під час улаштовування наливних безшовних підлог, підлог з лінолеуму й реліну та під час облицьовування синтетичними матеріалами й полімерними плитками та іншими матеріалами індустріального виготовлення.

Приклади робіт
Нанесення лицьового шару синтетичної маси під час улаштовування багатоколірних наливних безшовних підлог. Підбирання кольору та відтінків синтетичних мас за заданим рисунком. Наклеювання килимів лінолеуму, зварених розміром "на кімнату". Настилання підлог складного рисунку (за ескізами) з синтетичної, лінолеумної, релінової плитки та гумового паркету. Улаштовування підлог з багатоколірної ксилолітової маси за заданим рисунком. Облицьовування криволінійної поверхні синтетичними, полімерними плитками, стандартними опоряджувальними виробами та елементами індустріального виготовлення. Заміна та ремонт покриття підлог з лінолеуму та реліну й облицьовування поверхні з полімерних плиток, стандартних опоряджувальних виробів та елементів індустріального виготовлення. Улаштовування тартанового покриття у спортивних спорудах.