Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Ліпник архітектурних деталей 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта та підвищення кваліфікації. Стаж роботи ліпником архітектурних деталей 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи розмічання, що застосовуються під час особливо складного опоряджування приміщень і фасадів будівель ліпними архітектурними деталями та скульптурами; правила та методи виготовляння форм з глиняних, пластилінових, гіпсових кускових, еластичних, паперово-клейових (пап'ємаше), комбінованих моделей; правила відливання, відбивання та набивання виробів й архітектурних ліпних деталей усіх видів; правила роботи на висоті; методи контролю за дотриманням вимог до технології та якості робіт; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує повний комплекс особливо складних і відповідальних робіт під час виготовлення, установлювання та ремонту ліпних архітектурних деталей усіх видів, скульптур на унікальних житлових, громадських, культових спорудах, пам'ятках історії, культури та архітектури.

Приклади робіт
Виготовляння форм з глиняних, пластилінових, гіпсових кускових, еластичних, паперово-клейових (пап'ємаше), комбінованих моделей. Відливання, відбивання та набивання особливо складних гіпсових моделей або їх частин, виробів і ліпних архітектурних деталей усіх видів. Установлювання на висоті у складних умовах плоских та об'ємних архітектурних ліпних деталей великого розміру зі складним орнаментом і скульптур на унікальних житлових, громадських, культових спорудах, пам'ятках історії, культури та архітектури під час їх реставрації або відновлення. Знімання громіздких ліпних архітектурних деталей, що мають складний орнамент, зі збереженням їх для відливання форм. Обробляння та зачищання особливо складних архітектурних ліпних деталей усіх видів. Реставрація та відновлення існуючих ліпних архітектурних деталей та скульптур.