Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник лужних акумуляторів та батарей 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника лужних акумуляторів та батарей 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: методи, способи складання та монтаж особливо складних акумуляторів, елементів і батарей за ескізами та складальними кресленнями; способи та прийоми роботи з піротехнічними засобами; правила та порядок роботи під час перевірок гідравлічної системи батарей надмірним тиском, електричних схем з піротехнічними вузлами, нагрівальними елементами, термореле, виконавчими реле та батарей у цілому.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує повне складання та монтаж особливо складних акумуляторів, елементів і батарей, у тому числі дослідних зразків і макетів за складними кресленнями та ескізами з використанням швидкодіючих епоксидних компаундів, клеїв, герметиків. Розпаює контакти піротехнічних вузлів електронагрівальних елементів, температурних реле, малогабаритних реле з особливими технічними вимогами до режимів паяння всієї схеми електричних з'єднань батарей на штепсельні розняття, у тому числі субмініатюрні. Виконує монтаж різних гідравлічних вузлів спеціальних батарей. Заливає батареї полімерами з необхідною точністю до розмірів, які потребує технологічна документація, з використанням автоматичного нестандартного технологічного устаткування. Перевіряє електричні схеми з'єднань батарей різними вимірювальними приладами та гідравлічні вузли батарей під час подавання надмірного тиску та протитиску. Знаходить дефекти та усуває їх.

Приклади робіт
Блоки піротехнічні - розпаювання. Системи електрообігрівання - монтаж.