Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Маляр 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією маляра (будівельні роботи) 6-го розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила та способи підготовки поверхонь для фарбування; правила та способи роботи з масляними, казеїновими, силікатними, силіконовими, акриловими, емалевими, лаковими, водними та іншими фарбами, пігментами, наповнювачами та супутніми матеріалами; технологію приготування фарб різних видів; види розпису та шрифтів; правила розмічання поверхонь; правила та способи кольороутворення, підбирання та складання трафаретів; способи та прийоми розпису поверхонь; вимоги щодо допустимих відхилень поверхонь, що підлягають фарбуванню; сучасну прогресивну технологію виконання робіт; вимоги до якості виконання малярних та підготовчих робіт; будову та правила експлуатації, регулювання, налагодження, поточного ремонту фарбопультів, пістолетів, агрегатів безповітряного розпилення, дрилів, електроміксерів, шліфувальних агрегатів, інших механізованих, пневматичних та електричних механізмів та інструменту; способи та правила заправляння інструментів фарбами; правила підтримання тиску в резервуарі у процесі роботи з ручними фарбопультами; правила дотримання пожежної та електробезпеки; правила і норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні та відповідальні роботи з фарбування, ремонту зовнішніх і внутрішніх поверхонь об'єктів соціально-культурного, житлового та іншого призначення, пам'яток архітектури, культури та історії.

Приклади робіт
Виконання робіт з високоякісного фарбування зовнішніх і внутрішніх поверхонь об'єктів соціально-культурного, житлового та іншого призначення, пам'яток архітектури, культури та історії. Відновлення та підбирання кольорової гами пошкодженого або втраченого малюнка під час ремонту будівель. Високоякісне ґрунтування та фарбування поверхонь із застосуванням електричного фарбопульту, пістолета-розпилювача, агрегату безповітряного розпилювання масляними фарбами, емалями та лаками на основі синтетичних складових. Флейцювання, торцювання, оброблення, лакування поверхонь. Нанесення декоративного дрібняка на фасади механізованим способом. Витягування фільонок з підтушовуванням. Опоряджання поверхонь рельєфною фактурою. Фарбування поверхонь під дерево та природний камінь. Написання та фарбування літер, цифр, малюнків масляною фарбою з розмічанням їх на підготовленій поверхні. Виконання особливо складного орнаментального розпису в декілька тонів та об'ємного розпису. Складання тональної гами особливо складних фарб згідно з технологією.