Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Машиніст автогрейдера 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи машиністом автогрейдера та слюсарем з ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин 6 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи, технічні характеристики автогрейдера; правила експлуатації технічного обслуговування та ремонту; правила виконання робіт та вимоги до їх якості; причини виникнення, способи виявляння та усунення несправностей; режими змащування; норми витрат паливних і мастильних матеріалів та способи їх економії; слюсарну справу з ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин; апаратуру з автоматизації основних операцій керування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує автогрейдером під час виконання планувальних і профілювальних робіт у ході будівництва доріг, аеродромів, інших лінійних та площинних подібних об'єктів. Виконує зрізання нерівностей, часткове поперечне та поздовжнє переміщання грунту; планування поверхні під час улаштовування кавальєрів, резервів і банкетів; спорудження насипів доріг та доріг з ґрунтовим покриттям; нарізання корита у земляному полотні для улаштовування дорожньої одежі; нарізання кюветів; планування узбіч; планування ухилів з невисоких насипів і неглибоких виїмок земляного полотна; часткове переміщання, підгортання, розвалювання та планування сипких матеріалів під час улаштовування дорожньої основи та одежі автомобільних доріг та інших подібних площинних об'єктів; поперечне переміщання та планування кам'янистих матеріалів у ході улаштовування поверхневих обробок чорними в'яжучими матеріалами; змішування сипких матеріалів з в'яжучими (бітум, цемент, смоли) під час улаштовування дорожньої основи та покривання способом змішування на дорозі; очищання проїжджої частини доріг, площин від снігу у зимовий період. Виконує щозмінне технічне обслуговування автогрейдера, бере участь у його плановому запобіжному ремонті. Керує автогрейдером важкого типу масою більше 18 т, у тому числі апаратурою автоматизації основних операцій керування.