Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Лицювальник-плиточник 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією лицювальника-плиточника 6-го розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила та способи виконання повного комплексу облицювальних робіт із застосуванням різних матеріалів; сучасну прогресивну технологію виконання робіт; допустимі відхилення від геометричних форм поверхонь, опоряджених облицювальними матеріалами; правила перевірки якості виконаних робіт; правила налагодження, регулювання та поточного ремонту машин, механізмів, механічного, пневматичного та електричного інструменту, що застосовуються під час виконання робіт; правила дотримання пожежної та електробезпеки; правила та норми з охорони праці.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує комплекс особливо складних та відповідальних робіт з декоративного та художнього облицювання поверхонь плитками різної конфігурації, плитами з різних видів природного каменю під час будівництва та ремонту об'єктів різного призначення, пам'яток архітектури, культури та історії.

Приклади робіт
Розплановування поверхонь підлог за власним рисунком та їх художнє настилання плитками різних видів. Розкроювання та нарізання елементів складної конфігурації із плиток та плит. Декоративне та художнє облицювання всіх видів прямолінійних та криволінійних поверхонь плитками різної конфігурації за самостійно підібраною кольоровою гамою. Улаштування фризу з рисунком будь-якої складності із розплановуванням поверхні. Розмічання та укладання мозаїчних картин за рисунком або ескізом. Ремонт пошкодженого облицювання із підбиранням плиток та плит потрібного розміру, конфігурації та кольору.