Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Скручувальник-ізолювальник жил та кабелю 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією скручувальника-ізолювальника жил та кабелю 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії крутильно-ізолювальних машин; правила застосування контрольно-вимірювального інструменту; допустимі величини відстані скручування, накладання ізоляції, перекриття та зазору ізоляції; вимоги до жил, кабелю, ізоляційних та екрануючих матеріалів; основні види браку, способи запобігання йому та усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Скручує та ізолює жили силових кабелів перетином понад 6 до 25 кв.мм, телефонних кабелів понад 100 пар, телеграфних кабелів понад 19 жил, контрольних, кордельних, коаксіальних кабелів, кабелів далекого зв'язку на крутильно-ізолювальних машинах. Підбирає та встановлює змінні шестірні, калібри. Регулює натягнення екрануючих стрічок, кут сходу стрічок та їх перекриття або зазор. Послідовно заправляє та з'єднує елементи кабелю, які скручує, ізоляційні та екрануючі матеріали у вузли машини. Контролює геометричні параметри скручувальних елементів кабелю, ізоляційних та екрануючих стрічок контрольно-вимірювальними інструментами. Виявляє та усуває дефекти в процесі скручування та ізолювання жил та кабелю. Підналагоджує устаткування, яке обслуговує, та бере участь у його ремонті.